POCB fólia ICOPAL UNIVERSAL

POCB fólia ICOPAL UNIVERSAL

 

Základom novej generácie termoplastických hydroizolačných fólií sú kopolyméry polyolefínov s nízkym obsahom asfaltu (zaužívané anglické označenie POCB – polyolefín kopolymér bitúmen). Konkrétne sú to hydroizolačné materiály, ktoré sa svojimi charakteristickými vlastnosťami a spôsobom aplikácie blížia ku klasickým polymérnym fóliám.

 

V prípade Icopal Universal sa jedná o hydroizolačnú hmotu na báze kopolymérov, polyolefínov a asfaltov, ktorá je vystužená kombinovanou nosnou vložkou z polyesterových vlákien so sklenenou mriežkou. Povrch hydroizolačnej fólie je z obidvoch strán upravený tenkou polymérnou rohožou. Kombinácia vysokokvalitnej hydroizolačnej hmoty s nosnou vložkou so špičkovými parametrami zaručuje hotovému výrobku nadštandardnú kvalitatívnu úroveň, ktorá doteraz na slovenskom trhu nebola prezentovaná. Icopal Universal sa vyznačuje homogénnou štruktúrou v celej hrúbke, ktorá zabezpečuje špičkovú kvalitu hydroizolačnej fólie. Hydroizolačná hmota neobsahuje migrujúce zmäkčovadlá ani zlúčeniny chlóru a iných halogénnych prvkov. Z ekologického hľadiska veľmi dôležitou vlastnosťou fólie je jej úplná recyklovateľnosť.

 

Hydroizolačná fólia Icopal Universal je určená pre jednovrstvové hydroizolačné systémy novostavieb a rekonštrukcií plochých striech. Aplikuje sa bežne používanými metódami, mechanickým kotvením, lepením asfaltovým lepidlom ICOPAL COLD ADHESIVE alebo voľným položením. Vzájomné spoje sa spájajú pomocou horúceho vzduchu. Mechanické vlastnosti fólie – odolnosť voči prerazeniu a mechanickému poškodeniu sú na nadštandardnej úrovni. Ukončenia a prestupy nie je potrebné riešiť dodatočnými klampiarskymi elementmi, napr. poplastovanými plechmi. Fólia je spracovateľná pri teplotách nad ± 0°C. Veľkou výhodou novej fólie je bezproblémová kompatibilnosť s asfaltovanými pásmi a penovým polystyrénom. Po aplikácii si povrch fólie nevyžaduje žiadnu dodatočnú úpravu, napriek tomu sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti UV žiareniu, čo zabezpečuje jej dlhodobú životnosť. Fólia je odolná voči prelietavému ohňu. Fólia hrúbky 3,2 mm je plne homogénna v celej svojej hrúbke. Šírka fólie 1 m, dĺžka v kotúči 10 alebo 15 m.

 

Odporúčané skladby striech
1.Jednoplášťová plochá strecha s parozábranou a povlakovou krytinou zaťaženou štrkom

                 Jednoplášťová plochá strecha s parozábranou a povlakovou krytinou zaťaženou štrkom

2.Obrátená plochá strecha

3.Jednoplášťová plochá strecha s parozábranou a povlakovou krytinou mechanicky kotvenou do      oceľového trapézového plechu

4.Vegetačná plochá strecha

 

                      Skladba strešného plášťa s obráteným poradím vrstiev

                      Skladba strešného plášťa s parozábranou

5.Terasa

 

                Dlažba kladená na podložky


                Skladba strešného plášťa s obráteným poradím vrstiev

                Skladba strešného plášťa s parozábranou

                Dlažba kladená do kamennej drte


                Skladba strešného plášťa s obráteným poradím vrstiev

                Skladba strešného plášťa s parozábranou

                Dlažba kladená do betónu


                Skladba strešného plášťa s obráteným poradím vrstiev

                Skladba strešného plášťa s parozábranou

 

ZDROJ: Icopal, a.s.

Prihlásenie